Міжнародний день музеїв

День музеїв
Cьогодні більше ніж у 150 країнах світу відзначається Міжнародний день музеїв, який святкується на міжнародному рівні з 1977 року.

Міжнародна рада музеїв, що прийняла резолюцію про міжнародний статус свята, зазначила, що Музеї – це необхідний і незамінний засіб культурного спілкування між країнами, що сприяє поглибленню взаєморозуміння і співробітництва між націями.

В цей день у більшості країнах світу вхід в музеї є безкоштовним, не стане виключенням і Україна; зокрема, в Києві всі музеї сьогодні відкриті для киян і гостей міста на умовах вільного відвідування.

Також, хорошою традицією є проведення в цей день міжнародного проекту “Ніч музеїв”. В цей день музеї не закриваються ввечері, а відкриті для відвідувачів цілу ніч. Завдяки особливій атмосфері нічних музеїв і проведенню цікавих екскурсій, мистецтво кожного року стає ближчим до людей, і, відповідно, зростає кількість бажаючих доторкнутися до прекрасного.

Вітаю всіх митців і співробітників музеїв з професійним святом і бажаю терпіння і завзяття у вашій непростій праці!

Сьогодні у Львові відбудеться другий день проекту “Ніч музеїв-2013”, так що запрошую всіх відкрити для себе по-новому музеї нашого славетного міста. Мешканців інших міст також запрошую до місцевих музеїв, повірте, мистецтво змінить життя для багатьох з вас.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>