Закриття фестивалю Wiz-Art 2018

Команда і глядачіВчора, 12 серпня 2018 року, завершився одинадцятий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів ‘’Wiz-Art– 2018’’. Як і щороку, я очікував оголошення переможців з величезною цікавістю.

Цей фестиваль для мене став справді унікальним, адже саме цього року, на мою думку, практично кожен фільм заставляв думати. От нібіто і є сюжет, і навіть коли було, з першого погляду, все зрозуміло, відчуваєш, що щось недосказано. Було ряд фільмів, що тільки за певний час після завершення, можна було зрозуміти їх зміст і посил до глядача.

Робота організаторів щодо відбору фільмів пророблена справді унікальна, ще б пак, на заявку участі у фестивалі було направлено практично півтори тисячі фільмів. І з такої кількості матеріалу вийшла просто неймовірна програма, за що велика шана і дякую оргам!

Я собі уявляю, наскільки важко було журі вибрати переможців. І на цьому фестивалі, чи не вперше на Wiz-Art, вибір глядачів і журі співпав. Кращим фільмом у міжнародній програмі за думками глядачів став фільм ‘’Ретуш’’ іранського реживера Каве Мазагері і він же здобув нагороду за кращий сценарій. Питання свободи жінки у мусульманському світі обіграно справді у дуже несподіваний спосіб. Плюс є ряд моментів у фільмі, які допомагають зрозуміти цей фільм і в інших тематичних ракурсах.

В Українській програмі глядачів фестивалю найбільш вразив фільм ‘’MIA DONNA’’ Павла Острікова, а журі кращим українським фільмом оголосило ‘’Уроки рыбалки’’. Обидва фільми з комедійною складовою, які, тим не менш, зачіпають дуже важливі проблеми стосунків між людьми.

Гран-прі фестивалю здобув фільм ‘’Тільки поглянь на неї’’ Горана Столевські з Македонії. ВІчна тема рівності чоловіка і жінки у цьому фільмі показує, що світу дійсно потрібні сміливі дівчата!

Дякую Wiz-Art за шалений кіно тиждень, і саме головне, що команда фестивалю збирається не тільки раз в рік. Протягом наступного року, до наступного фестивалю, на нас точно очікує безліч показів короткометражних фільмів з різних країн і різних тематик. Достатньо слідкувати за сторінкою формації в фб.

До зустрічі на показах, адже Wiz-Art– тільки яскраве кіно!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>