Wiz-Art 2014: золота середина

Глядачі

Ось і закінчився другий і третій день фестивалю ‘’Wiz-Art’’, який подарував нам безліч яскравих фільмів і цікавих зустрічей. Але про все по порядку.

Хочеться почати трохи з кінця і розказати про сесію питань і відповідей з Гюнхільд Енгер, режисеркою, чий фільм ‘’Недоношений’’ отримав премію минулорічного ‘’Wiz-Art’’ за найкращу режисуру.

На зустрічі ми передивилися практично всі її фільми, у тому числі і ‘’Недоношений’’ і ще раз переконалися у надзвичайному професіоналізмі  Гюнхільд Енгер. За ‘’Недоношені’’ Гюнхільд розказала, що фактично кожна дрібниця у ньому ретельно продумувалася, у тому числі і діалоги героїв. Саме у цьому і вбачає секрет його успіху на міжнародних фестивалях.

Також Гюнхільд говорила про те, що більшість ролей у її фільмах грають звичайні люди. Щодо питання як же вона їх вибирає, вона сказала, що саме головне, щоб людина їй подобалась і у них було повне взаєморозуміння. Тоді актор можна повністю вжитися в роль і повністю передати задумку фільму.  Гюнхільд Енгер закликала давати шанс звичайним людям – не акторам, проявити себе у кіно. Бо саме вони Живуть реальним життям і здатні повністю вжитися у певну роль, бо просто розуміють, про що йде мова у тому чи іншому фільмі.

Також Гюнхільд говорила про державну підтримку норвежського кіно, про методи своєї  роботи над фільмами і складнощі, які можуть виникнути під час цієї роботи. Зустріч пролетіла дуже швидко і атмосферно!

Тепер до фільмів, а саме поза конкурсних програм. На показі ‘’Ігри розуму’’ найбільше запам’ятався фільм ‘’Жива душа’’ Генрі Мура Селдера про мозок, що у лабораторних умовах реанімують після смерті і про його самостійні думки поза живим тілом.  Найбільш веселим видався фільм ‘’Мій друг Ніцше’’ Фаустона да Сільви, про те як Лукас навчився читати завдяки книжці… ‘’Як сказав Заратустра’’ Ніцше!!!

Другий поза конкурсний показ, який я відвідав – це були польські короткометражки, які представляв один з учасників журі цьогорічного ‘’Wiz-Art’’ – Шимон Стемплевскі. Що можу сказати – дуже незвичні фільми, самобутні і ще… філософські, інколи аж занадто, на мою думку! Найбільше відзначив би анімацію Ренати Гасіоровської ‘’Люк і Лотта’’ і чорну комедію Якуба Панчека ‘’128-й щур’’.

Ну і нарешті конкурсна програма. Цього року команда ‘’Wiz-Art’’ відібрала програму з дуже різними фільмами за своєю суттю, що не може не радувати. Минулого року мелодраматизму було аж занадто багато.

Фільмі всі були дуже самобутні і шанси на перемогу є у багатьох.  Але стосовно гран-прі я ставлю на психологічну стрічку Хая і Ніра Хертога а Надлера ‘’Урожай’’ або ж на ‘’Оптимізм’’ Жана-Габріеля Періо, ці фільми найбільш вразили!  Подивимося чи я вгадаю. Стосовно ж інших номінацій, припущень робити не буду, так як їх має вже визначити професійне журі.

Але у любому випадку ще раз хочу подякувати за прекрасну конкурсну програму Ользі Райтер і її команді!

Сьогодні останній день фестивалю і оголошення переможців. З нетерпінням чекаємо!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>