Wiz-Art – 2013: ”Великі короткі метри”

Та, що входить у море
23 липня, вже вшосте у Львові, стартував міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.

Нажаль перший день фестивалю я пропустив по технічним причинам. Але вчора я відвідав другий день фестивалю, а саме проект ‘’Великі короткі метри’’ – короткометражки україських режисерів радянського періоду.

Для початку трохи про атмосферу свята короткого метру. Кінозал палацу мистецтв був повністю заповнений. Особливо приємно, що на показ великих українських режисерів прийшло так багато молоді, яка разом з глядачами старшого покоління сміялася, мовчала, розмірковувала… Атмосфера у залі була справді магнетична.

Ну і про фільми. Окрім традиційних українських мотивів, теми війни, комедійного жанру, для мене було дуже дивним побачити справжній класичний український артхаус.  Під час переглядів  ‘’Та, що входить у море’’ Леоніда Осики, ‘’Антракту’’ Бориса Івченка і ‘’Київських фресок’’ Сергія Параджанова мозок активно працював, намагаючись зрозуміти задумку режисера. І вже пізніше, коли ввечері прочитав анонси цих фільмів, зрозумів, що жоден з них не розгадав. Але це не страшно, головне, що кіно змушує нас ДУМАТИ!

Сюжети ‘’Злодія’’ Романа Балаяна і ‘’Дитини’’ Миколи Мащенка були  всім зрозумілі, але, чесно кажучи, самого фільму – суті і ідеї я не зрозумів.

Ну а особливо запам’ятався мені комедійний фельєтон Леоніда Бикова ‘’Как веревочка не вьется’’, який допоміг особисто мені зрозуміти причини деяких сучасних українських реалій.

Сьогодні –офіційне відкриття фестивалю і програма кращих світових короткометражок. Організатори обіцяють ‘’знести нам мозок’’. Дуже хочеться їм вірити.

Далі буде…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>