Wiz-Art – 2013: другий день конкурсу і оголошення переможців

njjj
Отже, так сталося, що про другий конкурсний день і про підсумки Wiz-Artу я вам розповім в одному пості.

В суботу, на другий конкурсний день мої сподівання щодо якісного і цікавого кіно виправдалися повністю. Практично всі фільми конкурсної програми суботи, на мою думку, заслуговували на перемогу.

‘’Чорна шовковиця’’Габріеля Размадзе, – прекрасний фільм про не здійснені бажання, а символізм задумки режисера, переданий через смачну чорну шовковицю – прекрасна ідея!

Також у другий конкурсний день так само була чудесна анімаційна короткометражка ‘’Хамон’’ Ерії Лопез. Ця незвична комедійна історія про підлітка-свиню Хосе, який живе в звичайній людській родині. Родичі намагаються привчити його до людських манер, але натура завжди бере своє. Звісно що під образом свинки ховається звичайна людина, яка трошки ‘’не така, як усі’’, але хоче свободи. Але мультфільм цікавий ще і тим, що у ньому переплітаються не один, а зразу декілька сюжетів. І друга сюжетна лінія про те, що у нашому житті завжди потрібно бути уважним і пам’ятати, що наш світ не тільки прекрасний, але і часто буває дуже жорстоким. Для мене це однозначно переможець, і приємно відзначити, що, цей мультфільм здобув поза конкурсну відзнаку журі, як дійсно цікавий і унікальний кіно проект.

Звісно ж, неможливо не відзначити фільм ‘’Річка’’ Тарквіна Незервея – самий незвичний і в той же час простий для розуміння фільм конкурсної програми, чому простий – бо фільм про нас – про людей, чому незвичний, тому що він про незвичних і унікальних людей, а кожен з нас справді є унікальним! Цей фільм здобув нагороду журі за кращу режисуру.

Кращий сценарій –  фільм Гунгільд Енгер ‘’Недоношений’’, який демонструвався у перший конкурсний день. Сюжет: син з жінкою, яка  має народити, приїжджають в гості до його батьків. В чому мораль фільму? – фільм достатньо нелегкий для однозначних висновків, але я думаю, основна думка автора – це те, що більшість наших батьків не вміють бути щасливими у старості (на це є безліч причин) і дуже часто весь свій пісімізм виміщають на своїх дітей, звісно що без злої думки.

Також у неділю відбувся показ українських короткометражок, переможця серед яких обирали самі глядачі. Особисто мені дуже сподобався романтичний фільм ‘’Кисневий голод’’Анастасії Максимчук  про те, як хлопець, якому не вистачає повітря в місті, вирішує зранку в ліс, який розміщений за багато кілометрів від міста, щоб принести  ковток свіжого повітря у власну оселю і поділитися нею з коханою дівчиною. Думаю, цей невеличкий фільм можна трактувати по-різному. Я для себе зробив свої висновки: кожного дня як чоловік, так і жінка повинні турбуватися один про одного, дарувати один одному радість і бути здатними на справжню романтику. А без романтики жодне подружжя існувати не може – це моя особиста думка.

Але переміг інший фільм, вже давно розрекламований у мережі – ‘’Доторкнись і побач’’ Тараса Дроня. Однозначно автор молодець, тому що зачіпив вічну тему любові і піклування батьків до своїх дітей з незвичної, але дуже життєвої точки зору. Але він точно не був найкращим цього вечора особисто для мене, я думаю, зіграла роль тематика і розрекламованість цього фільму.

Ну і нарешті гран-прі – його отримав Флоріан Похлатко  за фільм ‘’Можливо’’, який отримав свою статуетку особисто. Автор фільму сам ще дуже молодий і тому його хвилюють  актуальні проблеми молоді, які він хоче допомогти вирішити своїм баченням ситуації. Хлопець надзвичайно позитивний, хочеться побажати йому тільки успіхів і подальшого натхнення.

Ось так завершився шостий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. Яким він був і яким він запам’ятався? – читайте про це завтра у нашому журналі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>