Враження від ”Wiz-Art – 2013”

До побачення Wiz-ArtОтже, шостий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів ‘’Wiz-Art’’ завершився, але думками я ще, поки що, там – на справжньому святі короткого метру.

Якщо говорити про організацію фестивалю, то якихось особливих недоліків я не помітив. Все, що стосується вечірніх кіно показів, не викликає жодних нарікань. Нажаль, попри акредитацію на цей фестиваль, я не мав можливості відвідати цікаві майстер-класи і поза конкурсні програми, але думаю, що там все пройшло на найвищому рівні.

А взагалі, це мій перший ‘’Wiz-Art’’, тому емоції переповнюють – доброзичливі і креативні організатори, компетентні судді,  МЕГА фільми, врешті решт – нові знайомі. Навіть, якщо і були якісь недоліки, про них навіть не хочеться згадувати. І я думаю, найголовніше, що фестиваль сам по собі є абсолютно не пафосним і пропагує саморозвиток, позитивне сприйняття життя, дружбу тощо. ‘’Wiz-Art’’ – це як невід’ємна частина життя для тих, хто знає його особисто.

Єдине, що хотілося б попросити у організаторів, це робити більш різноманітнішу програму по тематиці фільмів, цього року мелодраматизму було трохи забагато. І ще було б дуже добре перенести фестиваль на якусь іншу пору року, бо для таких якісних і унікальних фільмів має бути достойна кількість глядачів. А зараз літо, більшість людей або у відпустках, або на фестивалях. І хоч на відкритті у філармонії був повний зал, на сеансах в Палаці Мистецтв були досить значні глядацькі прогалини.

”Wiz-Art’’ – це, насправді, єдиний потужний кінофестиваль міста Львова, одна з його невід’ємних візитних карток.  І за це я особисто хочу сказати величезне ДЯКУЮ Ользі Райтер і її команді!

Ну а зараз пропоную коротенькі враження про фестиваль від його учасників і фото галерею фестивалю.

Ольга Райтер, директор фестивалю

Отже, переможці оголошені. Як пройшов для вас цей фестиваль, що вдалось, чи, можливо, не вдалося зробити цього року і які плани на майбутнє?

- В планах провести наступний фестиваль, взяти найкраще, що було, ну і зробити роботу над помилками, які звісно були і цього року. Ми є, по суті, команда волонтерів, і кожний рік фестиваль проходить для нас, як вперше – пошук спонсорів, організація і т.д. Щодо переможців – ми абсолютно задоволені вибором журі. Найкращу українську короткометражку вибрали самі глядачі. Також цього року на фестивалі відбулися кіно покази у різних районах Львова. Я вважаю, що це прекрасний досвід, який потрібно поширювати у Львові і надалі повсякчас. Також, я вважаю, що ми зробили прекрасну церемонію відкриття фестивалю і ми цим дуже пишаємося!

Зараз, коли всі карти розкрито, хотілося б взнати, який фільм сподобався найбільше вам особисто?

- У мене було декілька фаворитів, але найбільше запам’ятався фільм з позаконкурсної програми – ізраїльська комедія‘’Ласкаво просимо та наші співчуття’’, тематика цього фільму є дуже актуальною для українського контексту. З конкурсної програми було декілька фаворитів, я думаю, що, все-таки, навіть зараз буде некоректним їх називати. Нам за честь, що виграли саме ці фільми, і ми дуже раді, що багато іноземних режисерів вперше дізналися про наш фестиваль і взяли у ньому участь.

Які атракції ви плануєте провести найближчим часом?

- Ми зараз працюємо на проектом кінофестивалю ‘’Ровер’’, активно шукаємо фінансування та підтримки громади. Це будуть фільми на еко тематику, вело тематику, про це все ви почуєте вже найближчим часом. Ми намагаємося постійно працювати над чимось новим, мало часу залишається на відпустки. Але зараз після фестивалю трошки відпочинемо, і далі будемо працювати для вас!

 

Флоріан Похлатко (Австрія), володар гран-прі фестивалю

Вітаю з перемогою! Які ваші враження від перемоги і від фестивалю у цілому?

- Все просто фантастично. Я дуже радий, що скористався чудовою можливістю відвідати Україну. Конкурсна програма була дуже сильною, я і не вірив особливо в перемогу.

Розкажіть коротко історію вашого фільму.

- Ну якщо коротко… Ця історія про підлітків, любов і характеристика мого покоління.

Які фільми з конкурсної програми сподобались особисто вам?

-  Нажаль, мені не вдалося побачити всю конкурсну програму. Дуже сподобалось ‘’Річка’’, це дивовижно! Також прекрасний грузинський фільм, чудові анімаційні стрічки.

 

Філіп Ілсон (Англія), член журі

Цікаво, чим саме вразили фільми-переможці шановне журі?

-  Відбір був дуже строгий. Ми мали вирішувати дуже швидко, хто найдостойніший. Але рішення цього разу було досить швидким і простим для нас.

Як вам наш фестиваль і його організація?

- Дуже сподобався, гарне видовище, атмосфера. А саме головне – прекрасна команда організаторів!

Чи сподобався вам наш Львів і чи плануєте відвідати його ще?

-  Я ніколи раніше не був у Львові, для мене це був гарний досвід, ще б із задоволенням відвідав Україну.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>