Вім Вандерс – ”Cіль землі” у Львівському кіноцентрі

Сіль Землі
Останні десь тижні два чув дуже багато позитивних відгуків про документальний фільм Віма Вандерса – ‘’Cіль землі’’. Пам’ятаючи прекрасний фільм  про Піну Бауш, я дуже зацікавився новою роботою режисера і вирішив обов’язково її відвідати. І таку можливість у Львові люб’язно надав ‘’Львівський кіноцентр’’.

Саме цей кінотеатр включив у свій розклад новий фільм Віма Вандерса. Користуючись нагодою, скажу декілька слів про сам кіноцентр, який нещодавно було відреставровано (бувший кінотеатр ‘’Cокіл’’).

Перше, що кидається в око – старі радянські сидіння, але, на диво, як на свої габарити, виявилися досить зручними. Екран доволі таки великий, що дозволяє комфортно зануритись у атмосферу фільму. І взагалі, якось дуже зручно і по-домашньому почував себе у цьому кінозалі. Також потрібно зауважити, що кіно програма тут доволі різна і насичена, знайдеться, що переглянути всім!

На рахунок відвідувачів, на фільмі їх було не дуже багато. Сподіваюся, що відвідувачів у Кіноцентрі буде більше з кожним днем, і дуже скоро вдасться вирішити практично єдину проблему кінотеатру (для комфортного перегляду) – замінити сидіння.

Ну а тепер про фільм. У ньому розповідається про життя відомого на весь світ фотографа Себаст’яна Сальгадо, з яким вирушає в одну з його фото подорожей сам Вім Вандерс і син Себаст’яна – Джуліано (він став співавтором фільму). Фільм був номінований на премію ‘’Оскар’’, як найкращий документальний повнометражний фільм, і здобув премію ‘’Cезар’’, як кращий документальний фільм.

Але зміст фільму – це не просто цікава і захоплююча історія одного життя.

Якщо копнути глибше – це фільм про роль професійного фотографа у сучасному суспільстві, ну якщо сказати більш глобально – про важливість і значення особистої само ідентифікації у сьогоднішньому соціумі.

Насправді, стільки життєвих месседжів, як в цьому фільмі, я давно вже не отримував від перегляду стрічок. А як Себастьян фотографує… У кожній його фотографії надзвичайний сюжет і глибина, а люди на його знімках – оточують нас з вами, вони живі, справжні і щирі! Тому я вирішив розказати про життя і фото творчість Себаст’яна Сальгадо в окремому пості в журналі, так що очікуйте!

А сам фільм однозначно раджу до перегляду абсолютно всім. Це один з не багатьох фільмів, який має побачити кожен з нас! Чому?, – докладніше у наступному пості!

Далі буде…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>