Відкриття фестивалю Wiz-Art 2018

Поштовх
Щороку до Львову приходить він – шалений, цікавий, допитливий (епітетів, насправді, можна підібрати безліч)… І вчора офіційно відкрився одинадцятий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів ‘’Wіz-Art 2018’’.

У своєму вступному слові організатори фестивалю привідкрили очі на цьогорічну концепцію фестивалю, представили суддів і побажали успіху цьогорічним конкурсантам Української і Міжнародної програми. Доречі,  гран-прі фестивалю вже другий рік поспіль мають шанс отримати абсолютно всі учасники конкурсної програми: як з України, так і з інших країн.

Також у фестивалю є гарна традиція – кожного року святковий показ відкривають якісь цікаві музиканти. Цього разу це був гурт “Melancholy Drive”. Чаруючий голос вокаліста Дмитра Сліпенка залишиться у пам’яті надовго. І взагалі музичний початок фестивалю виявився, на мою думку, найбільш вдалим за останні десь років п’ять. І тут не питання в самих музикантах, а більше їх творчості. І саме чаруюча, але дуже специфічна атмосфера виступу Melancholy Drive (словами це передати важко) просто ідеально лягла в концепт і настрій фестивалю.

Ну і показ фільмів-відкриття… Цьогоріч серйозні теми, що піднімалися у фільмах: нерівність, безпліддя, народження і нерозуміння “героїв робочого класу”, їх автори вирішили приправити добротним гумором.

І, знову ж таки, на відміну від останніх років, цьогорічний показ фільмів відкриття був найбільш емоційним для мене. Чому? – Бо вперше за багато років фестивалю більшість фільмів (4 з 5) склалися для мене в тематичний пазл, і це дуже круто!

Цей показ був про прийняття рішень, які, в принципі, часто є на поверхні, але на які ми не свідомо закриваємо очі, але ж свідомо не хочемо про них думати, бо це ‘’якось неправильно’’. Ботаніка, Хвиля, Догори Дригом – всі ці фільми заціпили по-своєму. На Поштовх я взагалі залип, бо тематика фільму фактично перегукується з мистецтвом перфомансу, яким я в останні роки дуже цікавлюсь – дівчата справді багато на що відкрили очі.

Фільм LVIV-INTERVISION трохи випав для мене з тематики, але робота авторами фільму була пророблена справді неймовірна! Дуже актуальний і потрібний фільм, який, все-таки, дуже сподіваюся побачити в мережі і зробити репост.

Відкриття фестивалю пролетіло емоційно і на одному диханні! З нетерпінням очікую конкурсної програми і переможців. Поспішіть і ви на покази до Кінопалацу на Театральній, команда Wiz-Art точно має, чим вас здивувати!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>