Відкриття фестивалю ”Wiz-Art 2014”

Команда Wiz Art 2014

Вчора, вже традиційно, у Львівській філармонії відбулася церемонія відкриття сьомого міжнародного фестивалю короткометражних фільмів ‘’Wiz-Art 2014’’.

Минулий рік, як я вже писав, залишив у мене неймовірно позитивні враження. Цей рік звісно відрізняється від минулого, настрій, звісно, вже не такий позитивний і всім відомо по якій причині. Але черговий ‘’Wiz-Art’’ поставив собі за мету не тільки презентувати яскраве кіно, але і безліч інших цілей, основна з яких – заклик Творити, а не знищувати!Лозунг цьогорічного фестивалю – ‘’Сильніше ніж зброя’’.

Відкрили вечір молодий львівський гурт КЕМІ, який був створений у 2011 році, хоча активні виступи і записи пісень у гурту почалися тільки у 2013 році. Склад гурту: Катрін Дзігуа – вокал (так, та сама ведуча Радіо-Люкс), Ігор Пирог та Андрій Франзен (електроніка). Гурт грає електронну музику, а саме такий собі утопічний тріп-хоп. Солістка Катрін співає через спеціальний мікрофон, який змінює голос і, до того ж, додатково – через рупор. Насправді, гурт надзвичайно сподобався своєю концепцією, але для такої музики у концертному залі потрібен ідеальний звук, який забезпечити дуже не просто, наскільки я зрозумів.

Ну а потім, після офіційної частини, де його директорка Ольга Райтер ще раз наголосила про особливу роль цьогорічного фестивалю‘’Wiz-Art’’ (з чим я повністю погоджуюсь), почався показ кращих фільмів з усього світу, що перемагали на фестивалях у минулому році.

Цей показ запам’ятався, як завжди, цікавими життєвими історіями і ще… неймовірною жорстокістю. У всіх нас свої власні думки і враження, що ж таке справжня жорстокість. Але режисер Йоав Хорнунг з Ізраїлю у своєму фільмі ‘’У пустелі’’,на мою думку, характеризує це поняття найбільш точно. Також дуже зворушила історія про хлопця, який народився з камерою замість обличчя. І, крім основної думки фільму про актуальну проблему сьогодення – телевізійне зомбування населення, у цьому фільмі є і прихована мораль – що люди, яких так часто не сприймає суспільство через ті чи інші причини, є насправді самими повноправними його учасниками і здатні принести набагато більше у цей світ, ніж середньостатистичний учасник цього суспільства.

Після перегляду цих фільмів, я, напевно вперше у цьому році, відчув реальне піднесення настрою і внутрішнього духу. Хочете відчути це на собі – приходьте на ‘’Wiz-Art’’ і переконайтеся, що яскраве кіно творить дива!

І нагадую, що окрім яскравого кіно, на вас очікують майстер-класи, дискусії і вечірки. А взагалі cаме цьогорічний ‘’Wiz-Art’’ має всі шанси стати самим масштабним фестивалем за всі сім років його існування.

Приємного всім Wiz-Artу!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>