Відкриття фестивалю ”Wiz-Art – 2013”

Глядачі
Отже, вчора у Львівській філармонії, як і було заплановано, урочисто відкрився фестиваль ‘’Wiz-Art – 2013’’.

Організатори, судді, глядачі і гості фестивалю створювали настрій не гірший, ніж в Голівуді. Ще перед офіційним початком вечора у філармонії панувала атмосфера свята.

І ось після урочистої промови директора фестивалю, чарівної Ольги Райтер, на сцену вийшли гурт ‘’Zapaska’’ – дует музикантів з Кам’янця-Подільского. Грають вони музику у стилі інді-поп, але в їх піснях можна зустріти і безліч інших мотивів – електроніка, фолк, рок тощо. Їх виступ для мене став першим неприємним моментом фестивалю. Ні, до гурту ніяких претензій немає, вони грають дуже цікаву альтернативну музику. А ось звук підкачав, м’яко кажучи. Таке дивне відчуття – що, – ось цікава альтернативна музика, але слухати її в такій якості – нереально.

Але ‘’Zapaska’’, безумовно, гідно виступили і почався перегляд кращих короткометражних фільмів Європи, які вигравали головні призи на Європейських фестивалях.

Це був незабутній вечір для справжніх кіноманів: чорна комедія, містика, комедія, мелодрама і справжня альтернатива.

З альтернативи і почну. Фільм ‘’Malody’’ Філіпа Баркера розповідає про хвору жінку, яка ‘’бачить’’ перед собою маленьку дівчину, в якій впізнає себе у дитинстві. Далі розповідати, все що відбувається у фільмі – немає змісту, це потрібно бачити! Поки що найпотужніший ‘’мозковий’’ фільм для мене, з тих, що я бачив. Але задумки режисера я так і не зрозумів.

Найбільше сподобався фільм ‘’Фрагменти’’ Уго Браво, у якому режисер зачепив дуже важливу тему для всього людства. Отже людина сидить під деревом і спокійно їсть собі яблуко. І тут приходить величезний монстр-ненажера, але також у формі людини, який з’їдає і дерево і всю землю під ногами. Отже у людини вже не залишається місця для відпочинку і вона починає гнатися за монстром, бо розуміє, якщо його не зупинити, його свобода завжди буде обмежена. І врешті він перемагає, і відвойовує свій маленький клаптик щастя. Чому клаптик? Мені здається, режисер хотів сказати, що більшість людей у нашому світі зараз інертно ставляться до свого щастя, не цінують те, що мають, а прагнуть наживи і багатства. Таких людей, як у цьому фільмі, лишається все менше, а от монстрів стає все більше і більше. І весь цей зміст режисер вклав лише у 2 хвилини часу.

Також зачіпив фільм ‘’Голос за Кадром’’ Мартіна Розете. Ким би ви не були цьому житті, ким би не працювали і які цілі перед собою не ставили, тільки кохання і любов є першопричиною нашого життя. Це дійсно працює, перевірено на собі. І ви пам’ятайте про це, шановні читачі!

Було ще безліч цікавих історій, як сюжетних, так і філософських. Особливо весь зал зачарувала дівчинка Пенні з чорної комедії ‘’Жахлива Пенні’’ Шенні Аткінсона.

Отже, поки що, обіцянки організаторів про штурм нашого мозку справджуються :), тому з нетерпінням чекаємо продовження фестивалю, сьогодні стартує конкурсна програма.

Ну а всім, хто ще в роздумах, чи відвідувати даний фестиваль, пропоную прийти на фестиваль і подумати вже під час перегляду фільмів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>