Третій день Wiz-Art 2016: Реве та стогне…

Reve ta Stogne

Каюсь, але з певних причин, я пропустив другий день Wiz-Art 2016. Але з задоволенням розкажу вам про частину третього дня фестивалю, де мені вдалося побувати.

А почати хочеться з кінця – кіноконцерту Reve ta Stohne on Tour. Модератором цього дійства під кураторством формації Wiz-Art виступила талановита Надія Парфан – режисерка однойменного фільму.

Разом з режисером до Львова приїхав повний склад гурту Reve ta Stohne і частина знімальної групи фільму. Показ відбувався безкоштовно у дворику міської Ратуші.

Спочатку про сам фільм – молодий і  мало відомий гурт Reve ta Stohne віднайшов свій стиль музики, але є одна проблема – практично нема грошей на те, щоб творити і витворяти. І тому вони вирішують їхати на заробітки до Польщі. Їхні сподівання на заробіток у Польщі музикою теж не справджуються. І вони… пашуть! Як і більшість українців, не стидаються чорної роботи, щоб заробити на свою мрію! І саме головне – після невеличкого чорно-робочо-музичного турне – повертаються на Україну!

Фільм повністю документальний, тому дуже важливий був монтаж. Вважаю, що з ним було пару проколів. Але загальне враження про фільм це не скільки не зіпсувало. Це фільм, як сказала сама режисерка, про кожного з нас, про кожного з нас – Справжнього! Того, хто хоче робити свою улюблену справу і нею заробляти на життя, жити у рідній Державі і бути щасливим!

Після фільму зразу ж розпочався концерт самого гурту. Хотів подякувати хлопцям за їхню щирість – вони роблять те, що їм подобається, практично повний український не формат, але коли це щиро і від душі, на мою думку, це просто не може не подобатись! Мене особисто хлопці просто порвали!!! (хоча я, нажаль, і встиг послухати тільки дві їх пісні). Ще раз дякую Надія і цьому неординарному музичному гурту!

До речі, зранку показав відео гурту деяким знайомим, які сказали, що то якісь наркомани. І я розумію, що, якщо би, я з гуртом знайомився саме по відео, я би, напевно, теж так подумав. І ще раз для себе підкреслив – справжню суть тої чи іншої музики можна відчути тільки на живих концертах!

Окремо хотілося б також подякувати Ользі Райтер, що змогла організувати саме цю подію! На мою думку, це було дуже символічно. І цей кіно-концертний перфоманс підкреслює всю суть роботи Wiz-Art і невтомну працю всіх, хто причетний до короткого метру!

Ну і про кіно покази. Третій конкурсний блок чимось особливо мене не вразив. Хоча ні, трохи брешу -  реалізм трагедії Еркіна прекрасно передала режисерка з Москви – Марія Гуського (факт реалізму чіпляє, сама історія якось не дуже). Ну і ще дуже сподабалась символічність Домосідів і Світлої сторони. В котрий раз впевнився у тому, що Wiz-Art презентує нам історії з життя – і за це йому великий респект!

А ось українська програма не підкачала! У залі був не просто аншлаг, люди стояли у проходах – бо вже не було місць!!!

Якщо говорити про життєвість – то однозначно, найбільше сподобався фільм Син: скільки ж вже у житті було таких випадків, коли ‘’найрідніші’’ люди тебе кидають, а ті, кого ти не помічаєш – і є твої справжні друзі (так, справжні друзі – вони саме такі!). У даному випадку цим другом виявився батько головного героя.

Також вразив своєї простотою і щирістю фільм Без тебе SENSIZ Нарімана Алієва, який він присвятив своєму братові, що загинув в автокатастрофі. Справжня любов братів – це унікальна річ у нашому житті і з нею ніщо не може зрівнятися!!! Дякую Наріман, що нагадуєш нам про ГОЛОВНЕ!

Ну і Чапля, на мою думку, самий філософський фільм цього показу! Ну навіть важко щось казати. Я особисто дуже люблю такі фільми, де для глядача залишається багато питань по їх завершенні. Доречі, фільм без єдиного слова, тільки почуття, інстинкти і погляд!!! Однозначно, Чапля – мій фаворит, сподіваюся, вона отримає статуетку!

Сьогодні завершальний день фестивалю Не прогавте найголовнішого, і головне оголошення переможців у кінотеатрі Палацу Мистецтв о 20 00, і зразу після нагородження – показ фільмів переможців. І вхід абсолютно вільний!

Ну, і все-таки, я дуже хочу познайомити вас з гуртом Reve ta Stohne. Цікаво, яке враження вони справлять на вас… До вашої уваги інтерв’ю і презентація їх творчості!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>