Шведінг у Львові


Вчора у Львові вперше завершився фестиваль шведінгу. Шведінг – це короткометражний рімейк відомого фільму, термін ввів французький режисер Мішель Гондрі.

Протягом 40 годин з початку реєстрації, командам, що зголосилися до участі,  потрібно було зняти п’ятихвилинний рімейк вибраного ними фільму. Організатори виставили учасникам ряд умов, щоб командам було цікавіше – щоб у фільмі обов’язково була розбита тарілка, у фільмі має звучати фраза “У мене є секрет”, і в одному з кадрів фільму мали бути присутні не менше 10 людей.

Фінал конкурсу проводився у Палаці Мистецтв, де, після перегляду всіх конкурсантів, переможця визначили голосуванням самі глядачі.

Тепер про самі фільми. Приємно здивувало, що всі фільми були зняті якісною відеоапаратурою: “картинку” приємно було дивитися. Монтаж теж у всіх фільмах, в принципі, був на рівні. Розчарував звук, якщо в декількох фільмах він був якісний, але тихий, то в декількох фільмах взагалі неможливо було зрозуміти, про що говорять головні герої.

Тепер про рімейки. Більшість фільмів не сподобалися зовсім – був сюжет, але не вистачало ідеї і, особливо, гри акторів; я розумію, що це аматорський конкурс, але все таки це – конкурс, тому до поставленої задачі потрібно було відноситись серйозніше, я вважаю. Дуже класна ідея була у “Трьох мушкетерах”, де замість Дартан’яна був Дарт Вейдер, трошки підкачала гра акторів, яка б мала підсилити ефект від фільму. Сподобався підхід  щодо роботи з реквізитом у фільмі “Чужі”, особливо сама лялька Чужого.

Ну а особливо мене здивував “Леон Кіллер” – це дійсно повноцінна короткометражка, де чітко прослідковується цілісний сюжет фільму і просто вражаюча гра акторів (як для аматорського рівня). Щодо монтажу і операторської роботи – також немає особливих зауважень.

Дуже радий, що моє захоплення розділили і глядачі, і Леон став переможцем!

Ось такий цей шведінг, зняти який по силах кожному, хто хоч трохи вміє поводитись з камерою і розбирається у комп’ютерних відео програмах, ну і, само собою, має бажання; початкові акторські здібності у акторів теж не завадять.

Так що, якщо маєте бажання спробувати, то вперед. Команда Wiz-Art, яка організовувала цей фестиваль, обіцяла, з своєї сторони, сприяти розвитку шведінгу у Львові.

Ну а зараз пропоную переглянути відео переможців.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>