Серіал ”Шерлок”: пародія чи новий зміст?

kinopoisk.ru
Шерлок Холмс і доктор Ватсон – найвідоміші герої англійських детективів, створені сером Артуром Конан Дойлом. А скільки вже знято кіно-інтерпретацій…, і не злічити на пальцях двох рук.

Кожен режисер і сценарист, що бралися знімати по-новому відомі на весь світ історії про Шерлока Холмса, прагнув показати у його характері щось нове, цікаве, і незвичне.

Якщо ми згадаємо оповідання Артура Конан Дойла, то, дійсно, можна стверджувати, що Шерлок був не просто дивною, а дуже неоднозначною особистістю, у серці і душі якого було сховано безліч таємниць, які не були розкриті до кінця на сторінках книги. Автор якби пропонує нам, читачам, самим розкрити справжній характер великого детектива.

І саме цим до сих пір займаються безліч кінорежисерів і сенаристів по всьому світу. Але чи хтось міг би подумати, що було б, якщо Шерлок Холмс жив у наш час?

На це питання вирішили дати відповідь Марк Гетіс і Стівен Мофат і в 2010 році вийшов перший сезон телесеріалу ‘’Шерлок’’, на головні ролі у якому були запрошені Бенедикт Камбербетч (Шерлок Холмс) і Мартін Фрімен  (доктор Ватсон).

Отже, доктор Ватсон, ветеран війни у Афганістані, шукає нове помешкання і зустрічає Шерлока, з яким оселяється разом в одній кімнаті. І неймовірні пригоди, які вони проходять разом, доктор Ватсон описує у своєму блозі в інтернеті.

Серіал дійсно знятий по мотивам, але звісно найвідоміші оповідання про Шерлока Холмса адаптовані до сучасних реалій світу. А, ну і ще один нюанс, всі серії серіалу, на відміну від класичних оповідань, закручені навколо професора Моріарті.

На даний момент знято вже три сезони серіалу. І якщо перші два ви вже дано можете знайти у мережі, то прем’єра третього сезону відбувається на протязі січня 2014 року по всьому світу.

На цьому тижні в Україні повторювали перші два сезони серіалу, ну а вже з 21 січня о 20 00 на телеканалі 1+1 офіційно стартує третій сезон серіалу. Хто ще не встиг, можете без проблем знайти перші два сезони у всесвітній мережі.

Щодо самого сучасного світу Шерлока – то він вийшов дуже неоднозначним, багато кліше нові автори серіалу переробили до невпізнання. І тепер дедуктивний метод Шерлока повсюди, в кожній секунді фільму, що іноді трохи набридає. Але загалом особисто мені серіал подобається і я з нетерпінням чекаю на нові серії.

Але старшим людям, які так само виросли на оповіданнях про Шерлока, я думаю, буде важко зрозуміти ідею серіалу. А мій брат сьогодні сказав мені, що цього героя варто було назвати іншим – новим ім’ям, і що ім’я Шерлок дали тільки для того, щоб серіал став популярним.

Думаю, у цьому є доля правди. Але на мою думку автори серіалу все таки змогли розкрити ще одну таємничу сторону внутрішнього світу Шерлока, і тому заслуговують на овації!

А яка ваша думка, шановні читачі, стосовно серіалу  ‘’Шерлок’’?

Серіал ”Шерлок”: пародія чи новий зміст?: 3 коментаря

 1. Особисто я коли почула про цей серіал поставилась ДУЖЕ скептично. Мов що то за думка така величні твори Конан Дойля перетворювати у якесь сучасне, де ведеться блог, пишуться смс, веб камери і тому подібне.
  Словом, не дивилась. Але останнім часом вже стільки моїх знайомих так рекламувало цей серіал, що я маючи трохи вільного часу вирішила поглянути що там і до чого.
  Прийшла в захват! А все тому що серіал зроблено ЯКІСНО.
  І я не погоджуюсь, що його треба було називати якось по-іншому, бо все таки я хоч і давно, та все ж читала Холмса і елементи оригіналу зберегли.
  Воістину похвала творцям серіалу, бо не спаплюжили оригіналу, а придали йому нового дихання!
  Завершую написання коментаря і йду дивитись наступну серію :)

 2. Складається враження, що сучасність не продукує чогось доброго, а лише робить “переспіви”. Знову та знову. А так, даний серіал, це про людину-дивака, який відомий як Шерлок. Якби не було того імені, я би не звернув уваги! А так, ім’я, то бренд! Коли, це ще “Шерлок”.

 3. Ну нарахунок ”переспівів” це справді проблема; коли розумієш, що в певній історії вже всі крапки розставлені, і тут нові і нові ремейки – це справді набридає. Але у даному випадку, коли авторам вдалося розкрити нові грані життя Шерлока і компанії, це заслуговує тільки на похвалу! Приємного перегляду 3 сезону! Доречі, автори вже підтвердили, що на нас чекає ще 4 і 5 сезони!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>