Секрет успіху фільму ”Левіафан”

Левіафан

Я думаю, багато з вас вже чули безліч відгуків, а, можливо, вже і дивилися, новий російський фільм ‘’Левіафан’’, який голосно вистрілив на минулорічному Канському фестивалі, здобувши приз за кращий сценарій.

Цього року стрімка популярність Левіафану продовжує зростати, і фільм вже здобув титул кращого закордонного фільму на американській премії ‘’Золотий глобус’’. І зараз всі думки авторів фільму і його режисера Андрія Звягінцева про премію Оскар, що цього річ відбудеться 22 лютого 2015 року.

У чому ж причина такої популярності фільму? Переглянувши його сам, я спробую розібратися…

Зараз знімається дуже багато життєвих фільмів – драм і мелодрам, що змушують нас співчувати, краще розуміти своє життя і часто відкривають нам очі на очевидні речі, про які ми забули з тих чи інших причин. Але практично у кожному з таких фільмів є дуже значна художня складова, яка дуже часто змінює уявлення  про справжній зміст фільму – хтось розуміє його по одному, хтось по іншому.

А Левіафан – це як частина нашого з вами життя, так як воно є. Тут присутня лише мінімальна художня складова, що не дозволяє нам забувати, що це все-таки фільм. Саме ця життєва прямота і мінімальна художня складова і є головними секретами надзвичайної популярності фільму!

Як відомо, Левіафан – це біблійський монстр, який знищував людську природу. У цьому ж фільмі Левіафан має переносне значення. Яке – дізнаєтесь, подивившись фільм.

Значний вклад в успіх фільму також зробили актори, які дійсно жили в цій історії, а не просто грали роль. Також прекрасна операторська робота і монтаж.

По суті ж фільм для мене особисто не справив якогось надзвичайного враження. Дуже вже сумну і пряму історію вибрав для фільму Андрій Звягінцев, яка не відкриває для мене нічого нового.

Але, безумовно, фільм рекомендується до одноразового перегляду завдяки факторам, які я зазначив вище.

Хороша, пряма і щира драма!

P.S. щодо думки, що фільм ілюструє саме теперішнє життя в Росії – не зовсім погоджуся. Така життєва ситуація, нажаль, є актуальна для багатьох країн світу. І я не думаю, що режисер замислював передати цю історію,  саме, як ‘’російську’’…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>