“Погляд” Віма Вандекейбуса


Вім Вандекейбус(Wim Vandekeybus) – бельгійський режисер. Народився в 1965 році. В середині 1980-х, після двох років роботи з Яном Фабром, письменником і художником, він створює експериментальну творчу структуру ULTIMA VEZ(“Останній раз”). Саме так – експериментальна творча структура. Це не балетна трупа, це більше ніж просто театр. Він знімає фільми, ставить танці, розповідає притчі з екрану і з сцени, вивчає можливості вираження, взаємодії людей між собою і людей з тим, що їх оточує.

Один з найвідоміших його робіт – це BLUSH.  Чим же вона цікава?

По-перше “Погляд”(“Blush”, 2005, Бельгія) – це фільм. Знятий не на сцені театру, а в дуже різних місцях: на кухні будинку, у дворі, в лісі, в озері, на піщаному пляжі, на гірській кручі. Це перфоманс, що розширює звичний простір для вистав.

По-друге – серед учасниць є одна російська танцівниця. Вона туди потрапила спочатку випадково – просто записалася на кастинг і пройшла його. Але вона настільки “зворушила” самого Вандекейбуса своєю особою, що у фільмі тепер неабияка доля російського.

По-третє – там дуже незвичайний саундтрек. Група 16 Horsepower – це такий, важкий, трішки моторошний і містичний кантрі. І там дуже харизматичний фронтмен – начебто гранично набожний, але чортівщиною від нього так і пре – самі побачите, він там грає у фільмі. Якщо ви можете собі преставить dark у поєднанні з country – ось це воно.

Бажаю приємного перегляду!

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>