Підсумки фестивалю ”Wiz-Art 2014”

Гранд-прі

Ось і завершився сьомий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів ‘’Wiz-Art 2014’’.

Останній день фестивалю розпочався з творчої сесії питань-відповідей і перегляду фільмів мексиканського режисера Ізмаеля Нава Алєхоса. На відміну, наприклад, від фільмів Гюнхільд Енгер, їх жанри кардинально відрізнялися, чим особливо захопили нас, глядачів. Ми побачили комедію, драму, а також трилер у кращих традиціях Тарантіно. Говорили ми, в основному, про особливості зйомок у Мексиці. В загальних словах Ізмаель дав зрозуміти, що у Мексиці так само з кіноіндустрією все на пристойному рівні.

Далі я потрапив на подію, що чекали більшість глядачів – конкурсну програму українського короткого метру. Але на цей раз все вирішували вже на глядачі, а самі судді. Підбірка була просто чудова і різнопланова. Особливо багато було анімації, одна з яких і виграла – ‘’Жуйка’’  Ольги Макарчук. Дійсно, було надзвичайно цікаво спостерігати за 10 хвилинами з життя звичайної жуйки.

Перед оголошенням переможців був сеанс проекту ‘’Вавілон 13’’, де українські режисери документального короткого метру представили свої роботи про самі актуальні теми цього року в Україні – Майдан, Крим і війна на сході України. Насправді, спочатку ідеї окремих короткометражок не завжди були зрозумілими. Але от вже під кінець показу сформувалося цілісне враження про цю підбірку – і, –асправді, у мене сформувалася певна Безнадія (співставивши події і думки у фільмах з сьогоднішніми реаліями). Тому що, наприклад, при Майдані було чітке розуміння подій. Зараз все ще важче! Але, як сказали автори проекту: ‘’Думайте…’’, і тоді рішення знайдеться. Отже, з надією на краще…!

Ну і церемонія закриття – оголошення переможців. А їх цього року було надзвичайно багато. Спеціальними преміями журі відзначило фільми ‘’Честь’’ Павела Веснякова та ‘’Тушковане м’ясо та пунш’’ Саймона Елліса. Фільм ‘’Урожай’’, якому я пророкував гран-прі, взяв статуетку за найкращу операторську роботу. Кращий сценарій присудили стрічці ‘’Партнерство’’ Адріана Сітару ,  а кращою режисерською роботою став фільм ‘’Де ми’’ Ілкера Чатака.  Нажаль, другий мій фаворит – ‘’Оптимізм’’ не взяв жодної нагороди, ну а гран-прі отримала комедія абсурду ‘’Вбити тітку’’ Матеуша Гловацкі.

Насправді, як я вже відзначав, цьогорічна конкурсна програма була надзвичайно захопливою, і, об’єктивно, практично кожен фільм заслуговував відзнаки, так що я з радістю прийняв і оцінив вибір журі.

Отже ‘’Wiz-Art 2014’’ відбувся, не дивлячись ні на що. Він був, є і буде невід’ємною частиною Львівського фестивального життя. І хоча глядачів цього року хотілось би побільше, фестиваль вкотре виконав свою місію – заставив нас задуматися про важливі речі у нашому житті.

Від себе хочу подякувати Олізі Райтер і її команді за надзвичайно комфортні умови, створені для преси на фестивалі, і, звісно ж, за те, що вкотре робить все можливе для того, щоб львів’яни і гості міста дивилися ТІЛЬКИ ЯСКРАВЕ КІНО!

Наостанок пропоную невеличкий фото звіт з фестивалю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>