Парадокси, звичаї та традиції премії ”Оскар”

Оскар
Премія Оскар – найвища нагорода у світі кіно, яку прагнуть отримати всі діячі кіномистецтва з усього світу (ну, майже всі). 02 березня 2014 року відбудеться чергова церемонія – Оскар-2014. Але чи задумувалися ви колись, чи Оскар дійсно об’єктивна премія?

Так, дійсно, якщо раніше Оскар оцінював фактично тільки фільми американського виробництва, то зараз географія фільмів-номінантів і лауреатів Оскару значно розширилася.

Але лауреати Оскару за останні роки викликають особисто у мене багато запитань. І якщо такі дрібні номінації, як кращі костюми, музика і подібні фактично не викликають зауважень, то от кращі актор, актриса, режисер і кращий фільм – дуже часто дивують.

А вся справа у тому, що американці люблять фільми про страждання, проблеми і т.п.; і часто оцінюється саме зміст фільму, а не сам фільм, як витвір мистецтва (де сценарій – всього лише одна з багатьох складових можливого успіху фільму). Так так, прослідкуйте за останніми переможцями, і ви переконаєтеся у цьому.

А найбільший парадокс викликає той факт, що якщо актор або актриса зіграли у цьому багатостраждальному епосі, то вони найкращі! Цікавий метод оцінки, правда?

Щодо цьогорічних номінантів в основних категоріях, я дивився тільки два фільми – Вовк з  Уолл-Стріт і Гравітація.

Щодо Вовку з Ді Капріо, якого зняв великий Скорсезе, – крім особисто Ді Капріо з його якоюсь фантастичною харизмою, на Оскар там не тягне ніхто і ніщо. Якщо б не він, фільм навіть би ніхто і не зауважив. А от Великий Гетсбі з тим же Ді Капріо – це дійсно шедевр, який заслуговує на кращий фільм року, але цього року його номінували тільки у категоріях Кращий костюм і Краще художнє оформлення.  Ну аякже, його ж зняв не Скорсезе…

Щодо Гравітації – знову ж таки, крім Буллок, там ні на кого і ні на що дивитися. Під кінець мені реально стало нудно.

А знаєте хто виграє?  Прогнозую, що тріумфатором цього року стане ‘’12 років неволі’’ на тематику торгівлі людьми.  Цікаво, чи вгадаю…

А яка ваша думка стосовно ‘’сьогоднішніх традицій’’ і об’єктивності премії Оскар?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>