Мок’юментарі – правда чи реальність?

2020 Безлюдна країна

Нещодавно я дізнався про новий вид кінематографу – псевдо документальне кіно, яке має цікаву назву ‘’Мок’юментарі’’.

У всьому світі це жанр кіно дуже популярний; неофіційним його народженням можна вважати 1938 рік – Сполучені Штати Америки. Уявіть собі – перша радіотрансляція ‘’Війни Світів’’ Герберта Уеллса на радіо CBS. Артисти театру виконали свої ролі настільки достовірно, що більшість слухачів цього радіо сприйняло це, як справжній напад Марсіан, і у людей почалася паніка!

Мок’юментарі по суті для глядача нічим не відрізняється від документального кіно, однак є два АЛЕ – всі ролі у ньому грають актори, і, відповідно, сюжет фільму є повністю видуманим – фейковим. Тому жанр справді дуже специфічний і в часи інформаційної війни у світі дуже актуальний!

У певні роки виходили такі фільми як ‘’Військова Гра’’ про термоядерний удар СРСР по Великобританії, ‘’Перші на Місяці’’ про підготовку запуску на місяць космонавта СРСР, ‘’Реальні упирі’’ про інтерв’ю вампирів, що живуть через нас тощо.

В Україні ж перше мок’юментарі з’явилось тільки у 2018 році під назвою ‘’2020 Безлюдна Країна’’, що зняв молодий український режисер Корній Грицюк.

Сюжет фільму простий, але близький багатьом українцям вже зараз – у 2018 році для українців відкрилися всі кордони світу, і всі вони просто залишили країну. І коли до України приїжджає режисер з Канади зняти документалку про життя в нашій державі, він знаходить лише декілька мешканців, у яких і намагається з’ясувати, що ж насправді сталося з Україною?

Гасло стрічки “А ти залишишся, коли всі поїдуть?” – дуже красномовне! Не менш вражає сам фільм, після перегляду якого жоден українець точно не залишиться байдужим!

Зараз фільм в Україні демонструється у дуже обмеженому прокаті, але при вашому бажанні знайти сеанси у ваших містах точно реально. Сходіть і зробіть свої висновки…

Мудрості всім нам у цей нелегкий час!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>