Конкурс ”Wiz-Art – 2013”, 1 день: враження одного глядача

IMG_1931
Нарешті, вчора на Wiz-Art стартував конкурсний показ короткометражних фільмів, якого я так з нетерпінням чекав.

Якщо чесно, для мене цей вечір став невеличким розчаруванням. Але про все попорядку.

Вечір, від якого я очікував різнобарв’я кіно стилів і сюжетів, в результаті перетворився на мелодраматичний перегляд різних типових життєвих ситуацій.

Хтось зауважить, що організатори нам саме це і обіцяли – життєві історії. Безумовно, я також це чув! Але було очікування якихось незвичних, але не менш важливих тем і ситуацій нашого життя.

В результаті вийшли досить банальні сюжети – зародження у підлітків тяги до одностатевих зв’язків, допомога ближньому, перехідний вік у молоді, пожертва всім заради рідних і про любов до них (до речі, фільм ‘’Зомбі’’ Давіда Морено, який я бачив на відкритті фестивалю, на цю ж тематику значно переважає в якості конкурсний фільм Зохара Камінскі – ‘’День народження’’) тощо.

Єдиний український фільм у конкурсній програмі – ‘’Помножувач’’ Сергія Баженова, також не справив особливого ефекту. Кожному з нас самим обирати, чи кожного дня ми будемо думати про сенс життя і брати від нього максимум, або кожного дня будемо пити пиво, загорнуте у папір, на вулиці.

А от єдина анімація у вчорашній конкурсній програмі – ‘’In Vino Veritas’’ Анети Кірової Забкової з Чехії заслужила найбільшу увагу від мене. Це єдина історія про сімейні цінності і про людське щастя, яка стосується всіх нас, змусила мене щиро сміятись і над багато чим задуматись. Я вважаю, що це один з проявів СПРАЖНЬОГО мистецтва, коли через щирий сміх до глядача доносяться серйозні проблематики сучасного життя. Поки що, особисто для мене, ця історія – однозначно переможець! Але не потрібно забувати, що сьогодні на нас ще чекає другий конкурсний день.

Що ще впало в очі під час перегляду, що всі автори фільмів зробили дуже різкий нахил на висвітлення проблематики у своїх фільмах, фактично не хвилюючись за акторську гру і операторську роботу. Я вважаю, що всі ці фактори мають органічно поєднуватись у фільмах, а цього вчора практично не було. Також, щоб хоч якось підняти настрій під час перегляду мелодраматичних стрічок, практично у кожному фільмі звучав специфічний гумор, який, однак, іноді ще більше псував враження від фільму.

Ось такі мої враження від першого дня конкурсної програми фестивалю. З надією і з нетерпінням чекаю на сьогоднішній показ.

Дуже цікаво було б почути враження від інших глядачів фестивалю.  Залишайте коментарі…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>