Кінопоказ у супроводі живого органу у Львові

Межа Алхімії

Вчора відкрив для себе одинадцятий кінофестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art Львові кіно показом в органному залі. І місце організаторами було вибрано не просто так, адже показ відбувався в супроводі органних імпровізацій наживо.

Як зазначили організатори перед самим показом, ця ідея не нова, і прийшла до нас з США. Але, все рівно, для Львова ця подія була унікальна. Органні імпровізації нам цього вечора дарував Іван Остапович.

Щодо музики і хотів сказати… Слухати звуки, що видобував з органу Іван Остапович було справді незабутньо. Все чітко в тематику фільмів для підсилення їх ефекту для глядача. Хоча і були певні моменти, де мене музика дивувала, але це було бачення автора і викликало лише посмішку.

Тепер щодо фільмів. Зізнаюсь, якось саму програму фільмів, яка була доступна, я пропустив. Фактично, що ж будуть показувати глядачам, я не знав. Від цього було цікаво спочатку, адже кожен кадр особливо цінувався і аналізувався, але згодом це почало трохи напрягати. Чому?

Справа у тому, що більшість фільмів було аж занадто філософських і деколи навіть з депресивними нотками. Була тільки одна дуже чуттєва і мила історія – ‘’Далія’’, що особливо сподобалась і під орган звучала справді унікально!

Далія

Розпочався показ з фільму ‘’Кінопроби: частина перша’’, у якому показали миттєвості відбору голівудських акторів з різних часів на провідні ролі. Насправді цікава задумка, а посмішку нашої Міли Йовович неможливо забути!

А от решта фільмів сприймалися дуже важко, особливо слід відзначити фільм ‘’Межа Алхімії’’, в якій вкладено напевно найбільше праці; тільки 6000 колажів ручної роботи чого вартують! Візуально фільм – поки що один з найкращих, що я бачив, а от сюжет – то трешняк трешняком. 20 хв такого – це було реально важко. Ну і плюс музика відповідна.

На мій погляд, орган, все таки, більш багатогранний інструмент, він може бути смішним, страшним, депресивним, дивним і т.д. Недарма, для багатьох це король музичних інструментів.

Це був дуже цікавий досвід, і я би з з задоволенням відвідав ще подібні покази, які були б вже більш багатогранні по кіно історіях!

Але це тільки початок, і фестиваль триватиме ще 5 днів, отже мерщій за квитками до Кінопалацу на Театральній, і де відбуватимуться покази. 09 серпня о 19 00 – офіційне відкриття фестивалю!

Wiz-Art – 2018 точно здатен вас здивувати!!!

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>