”Географ глобус пропил”: роздуми про щастя

Географ глобус пропил
Отже, як я вже писав, в цей четверг відбулася прем’єра фільму ‘’Географ глобус пропил’’, у якому головну роль зіграв  Костянтин Хабенський.

Завдяки відомому львівському  блогеру Роману Голубовському мені вдалося потрапити на цю прем’єру безкоштовно, за що я щиро йому вдячний.

Перед початком фільму відбулася прес-конференція, де на питання львівських журналістів і блогерів відповідали актор Олександр Робак і оператор – постановник Володимир Башта. Вони зразу ж зазначили, що цей фільм про життя, чим підтвердили мої очікування, про які я писав в анонсі.

Стосовно візуальної складової, як і говорили Олександр і Володимир, можу сказати, що все дійсно  на дуже високому рівні: гра акторів (фактично всіх без виключення), просто шикарна операторська робота, прекрасний саундтрек. Також дуже сподобався гумор. Останнім часом я часто спостерігав за дуже непродуманими ‘’гуморесками’’ у сучасних драматичних фільмах. Тут же гумор просто ідеально поєднюється з складним драматичним сюжетом.

Так як цей фільм знятий по одно іменній книзі, яку я не читав, мені важко судити про суть і мораль сюжету фільму. Сам фільм дуже неоднозначний в плані сприйняття його головної ідеї.

Ну про сюжет я розповідати не буду (це досить невдячна справа для драматичних фільмів). А от про головного героя вчителя Служкіна скажу пару слів. З одної сторони,  дивлячись на нього, ми можемо з впевненістю сказати, що він невдаха про життю. Він не переймається мирськими проблемами, а думає лише про те, як бути щасливим. Так, саме про так зване абсолютне щастя, ловити кайф від кожної хвилини життя, абсолютно не задумуючись про те, що буде завтра.

Проаналізувавши його поведінку, ми можемо зробити практично однозначний висновок, що він особисто нічого не досягне у цьому житті, але є один дуже великий плюс у такій його поведінці. Він живе для людей! Поставивши на меті ‘’щастя в абсолюті’’, ми ставимо хрест на своєму житті, але таким чином ми починаємо бути справжніми людьми і автоматично ділитися своїм щастям з іншими. Навіть сам герой каже, що його мета у житті, щоб він всіх любив і його всі любили.

Таких людей, як Служкін, одиниці на Землі, але без них життя на планеті Земля неможливе!

Ось такі мої особисті враження про фільм, тепер дуже хочеться прочитати книжку, щоб зрозуміти, чи правильно я зрозумів задумку автора.

Однозначно, всім раджу до перегляду і, думаю, кожен відкриє за допомогою цього фільму щось нове для себе.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>