Юлій Цезар в юбці: інтерв’ю з Ксенією Рихальською


Сьогодні у мене чергова гостя – чарівна Ксенія Рихальська. Ксенія – прекрасна співачка і танцівниця, талановитий організатор і, просто, успішна леді; Юлій Цезар нашого львівського мистецтва, як  я її називаю :)

- Розкажи, будь ласка, з чого починався твій творчий і мистецький шлях?

Мама завжди казала: “Перш ніж ти навчилась ходити, ти почала танцювати”)
Коли мені виповнилось 4 рочки, мене віддали на танці)
З часом усі зрозуміли, що мистецтво це для мене більше, ніж захопення. Адже я танцювала, малювала,співала і робила усе, що було пов”язано із створенням чогось нового і творчого. Мама не переставала дивуватись із якою швидкістю я встигаю записуватись на різні гуртки)
Я моделювала літаки, співала у дитячому гуртку, грала на сопілці, була солісткою у танцювальному коллективі) Була чемпіоном у дитячий лізі по бальному танцю)))
Потім почала писати вірші і прозу,навчилась грати на гітарі і блок-флейті, потім поступила на хореографію у ЛДУКІМ а потім У РДГУ і весь цей час постійно захоплювалась чимось новим) Напевно, легше сказати, чим я не захоплювалась і що не пробувала,ніж перелічити, що я встигла спробувати)
НЕ хочу здатись нескромною, але все, за що я не бралась було успішним)))

- Поговоримо про гурт “Ірій”, у якому ти є вокалісткою і автором більшості текстів. Чому виникла ідея популяризувати саме слов’янську музику, і чому у творчості успішного, на мою думку, гурту траплялися такі великі творчі перериви?

О….Ірій це для мене частка мого життя,це частинка мене)))
Ідея слов”янсьої міфології і традицій, і звучання слов”янської музики завжди жили у мені)))) І коли мене запросили у гурт, я принесла багато пісень на слов”янську тематику, які вже не один рік жили у мені,але я ніяк не наважувалась показати їх слухачеві, так як боялась,що їх (як і більшіть моїх пісень) не зрозуміють і не оцінять)
Насправді мені здається, що більшість знань передаються нам із молоком матері і хто зна, можливо зелені очі,волосся із рудуватим відтінком, спілкування із стихіями це і поєднання із природою і давніми богами слов”ян це і є моя сутність) багато хто називає мене відьмою))))))

А проблеми, які виникали у нас в гурті, це звичайний пошук однодумців))) НЕ так легко знайти людей,які зрозуміють твою сутність. Які зрозуміють те ,що ти хотіла передати у своїх піснях, які увійдуть у твій внутрішній світ)))
Пошук кваліфіковіаних музикантів, які не лише мають свої інструменти і вміють грати, але й вміють відчути твій стан,поринути у твій світ, зрозуміти,що саме ти хотіла сказати …це насправді не так просто. Гурт Ірій не одноразово міняв склад. Постійні пошуки, непорозуміння, вивчення матеріалу знову і знову(Адже музика в нас не стандартна і не форматна). Все це призводило до великих пауз.
І, звичайно, самою головною проблемою гурту є те,що ми не є гуртом із музикою, яка підходить під формат. МИ в першу чергу творчий гурт. Але на Україні так складно існувати, якщо твоя музика не йде у ротацію. Іі учасники гурту вже не підлітки , а мають свої сім”ї і роботу)))( І дуже довгий час ми шукали менеджера , або продюсера, який би займався організаційним питаннями у гурті і піклувався, про приємні умови творчї співпраці)))( ми вже давно вийшли та той рівень, коли пора їздити на фестивалі не за свої кошти).
Тепер в нас з”явилась людина ,яка щиро любить нашу музику і яка готова звільнити нас від організаційної діяльності,а ми будем займатись лише музикою і творчістю))
Але як би не було..Ірій-це те,що живе у мені …І я не дам пометри Ірію)))

 - Твій другий творчий проект – балет “Експресія драйву”. Розкажи докладніше про його діяльність і ваші творчі роботи.

“Експресія драйву”-це ще одна моя дитина.))))
Коли я навчалась на першому курсі училища культури і мистецтв, мені потрібно було знімати собі квартиру і забеспечувати себе. І я пішла на нічну роботу художником по літографіі, пі -джеєм у клубі та співачкою і ресторані. Але це була робота заради роботи. А мрією було створити свій власний шоу рок-балет)))))Хотілось створити колектив, який би був не стандартним шоу-балетом,а рок-балетом. На той момент ми танцювали лише під важку музику…Нажаль це було не потрібно у нас у Львові,тому рок-балет “Експресія драйву”поступово перетворився на шоу балет. Я знайшла зал, роздрукувала оголошення і розклеїла їх по місту, але будучи студенткою, я не могла набрати професійних танцівників. Це лише зараз я маю в портфоліо роботу з Русланою, є одним із хореографів відкриття арени -Львів та асистентом хореографів Майдансу) А тоді я набрала людей із вулиці,які охоче працювали над собою і як результат були неодноразовими переможцями у фестивалях сучасного танцю))))
Пізніше я пробувала задіювати  “Експресію драйву”у сольних концертах Ірію.
А тепер балет працює у малій формі на корпоративах.
Нажаль на рок-сцені такі балети в нас не мають популярності(

- Ти також є керівником історичного клубу “Пантера”. Яку мету ставить перед собою клуб, і яким чином він працює?

Клуб історичного фехтування та реконструкції старовинного європейського танцю «Пантера» було створено у вересні 2005 року.
Метою клубу є привертання уваги молоді до історичних подій, реконструкції історичних подій та пам”яток архітектури, побуту, манер, епохи, танців різних епох та романтизму готики ( не зважаючи на прагматичні,негативні моменти цього періоду).
Керівник клубу Рихальська Ксенія (на той момент студентка 1го курсу Рівенського державного гуманітарного університету) маючи певне захоплення середньовічною культурою і маючи певний багаж знань у цій сфері вирішила створити клуб історичного фехтування та реконструкції старовинного європейського танцю.
В програму клубу входять різноманітні придворні та народні танці різних епох починаючи з 14 ст. і до 19 ст., а також вивчення різноманітної фехтувальної техніки з використанням різнопланової холодної зброї (рекоструйованої,або стілізованої)
Згодом клуб почав розвивати таку сферу, як фаєринг(танець із вогнем).
Досить незвичний напрямок колективу постійно привертає до себе увагу молоді, яка із задоволенням вивчає техніку історичного фехтування, танці і етикет епохи середньвіччя,відродження та галантного віку.

Клуб історичного фехтування та реконструкції старовинного європейського танцю «Пантера» постіно приймає участь у фестивалях середньовічної культури таких як
«Генуезький шолом »,
«Середньовічна фортеця»,
«ТуСтань»»
«Лицарський замок.».,
«Меч луцького замку »,
«Підкамінь »
“КФФ”-учасники якого увійшли у книгу Рекордів
та регулярно проводить бали і лицарські турніри.
Клуб являється активним cпіворганізатором міських та міжнародних фестивалів реконструкції таких як «Легенди Львова » «ТуСтань » та «Живе Середньовіччя».

На данний момент колектив вже добре відомий у культурній сфері , що займається реконструкцією старовини.


-  Я знаю, що ти цікавишся і танцюєш багато танцювальних стилів. Яке місце у твоєму житті займає танець, і, взагалі, що означає ТАНЕЦЬ особисто для тебе?

Танець це для мене життя і повітря!!!!!
Коли я не танцюю, я не живу!!!!

-Я особисто розкриваю тебе все з нових і нових сторін. Чи існують у тебе ще якісь проекти? І чим ти ще цікавишся у вільний від творчої роботи час?

Звичайно.. я працюю постійно над новими проєктами)))І цікавлюсь багато чим))
Але як будь яка особа жіночої статі я маю свої секрети))))
І нехай це буде моїм секретом)))

 - Як поєднювати декілька справ одночасно і бути завжди життєрадісною і щасливою? Секрет успіху від Ксенії Рихальської.

В мене часто питають “Як ти все встигаєш?”
І я відповім:
Чим більше ти робиш,тим більше ти встигаєш))))
Секрет у плануванні і повній віддачі тому, що ти любиш)))
А жіттєрадісність……Ну вона просто живе у мені))) І люблю життя і люблю те,чим я займаюсь)) І все ,що не роблю,все йде на краще)))

- Твої побажання нашим читачам.

Будьте собою! Творіть ! Не будьте створювані іншими!!!
Віддавайтесь тому, що любите!
Кохайте і будьте коханими!
І ніколи не звертайте уваги не те,шо про вас говорять інші)))

 

Дякую Ксенії за щире інтерв’ю і хочу побажати їй натхнення для подальшого творчого розвитку, а далі вона все зробить сама!

Юлій Цезар в юбці: інтерв’ю з Ксенією Рихальською: 4 коментаря

  1. Інтерв”ю хороше, але на майбутнє:
    1. “Юбка” українською “спідниця”.
    2. Українською не “приймати участь”, а “брати участь”

    1. Дякую, я думаю, у даному контексті такий “пробіл” допустимий. На майтутнє обов’язково буду уважнішим.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>