Фотограф Сергій Талочко про проект ”Добрі фото” і фотомистецтво

Сергій Талочко

Нещодавно у Львові розпочався дуже цікавий фото проект  – ‘’Добрі фото Львів’’, ініціатором якого виступив фотограф Сергій Талочко, який сьогодні в гостях у журналу ‘’Мистецтво і люди’’.

- Доброго дня. Розкажіть, звідки ви родом і як давно займаєтеся фотографією?

Родом я з міста Нікополь, Дніпропетровської області. Фотографією займаюся ще з далеких радянських часів, хоча раніше це поєднював з багатьма видами діяльності. Але коли мені стукнуло 30, я прийшов до дружини і сказав, що зробив вибір у сторону фотографії; адже займатися потрібно тим, чим подобається!

-       Як давно ви знаходитеся у Львові?

Приїхав приблизно 3 місяці назад для втілення в життя свого проекту ‘’Добрі люди Львів’’.

-       Розкажіть докладніше про свій проект, і чому місцем для його втілення став саме Львів?

Львів – один з небагатьох міст в Україні, де завдяки львів’янам різної національності і постійному потоку туристів можна зробити проект такого масштабу, адже для його завершення потрібно зібрати 10 000 фото (на даний момент зроблено 2000 фотографій). І плюс до того, у Львові я абсолютно нікого не знаю, і тим цікавіше працювати з людьми. Практично кожного дня я пропоную львів’янам та гостям міста безкоштовні фотографії на пам’ять, які потім можна знайти як в соціальних мережах, так і забрати роздрукований варіант собі на пам’ять.

- А чому саме 10 000, і як люди сприймають ваш проект?

Ну, дуже гарна цифра, і це реально багато! Для того, щоб хтось захотів зробити масштабніше, потрібно буде зазіхатись вже на 100 000 фотографій. Більшість людей питають, а навіщо це мені? І я відповідаю, що у мене вже чималий досвід у фотографії, та і фотограф повинен робити щось цікаве і корисне для людей. Саме тому і вирішив нарешті зробити щось масштабне!

Це така специфічна творча відпустка. Звісно, я займаюся так само і комерційною фотографією.  Але коли близько 130 годин на тиждень ти проводиш у студії, дуже важко жити повноцінним життям. Ось накопив трохи фінансів, щоб з задоволенням вкласти їх у проект ‘’Добрі фото Львів’’.

-       Сьогодні дізнався про американський підхід, коли люди платять окремо за роботу – час фотографа, і зовсім окремі розцінки на обробку і роздрук фотографій.  За яким принципом працюєте ви?

Ну практично ідентичним. Тільки я не беру грошей за час, а тільки за фотографії. Цим підходом користувалися більшість фотографів і раніше, і я вважаю такий підхід правильним!

-       Щоби ви могли порадити молодим фотографам в творчому і комерційному плані?

Як такого поняття, комерційна фотографія не існує і, впринципі, не має існувати. 95% фото бізнесу вистроюється навколо самого фотографа, це означає, що ці 95%практично не заробляють! Порада – не ставити собі цілі займатися комерційною фотографією!!! Фотограф по факту нікому не потрібен, це потрібно зрозуміти.

Знімайте, знімайте і ще раз знімайте – от що я можу сказати!

Я довгий період  вів фото курси для бажаючих, де більшість людей відсіював саме за комерційний підхід до фотографії і казав їм, що нехай продадуть камеру, це буде найбільший їх прибуток від фотографії.

Потрібно зрозуміти, що професійний фотограф – це просто людина, яка заробляє цим гроші на життя. Але у більшості випадків, фотограф, який просто займається цим для свого задоволення, буде працювати у мистецькому плані набагато більш професійніше, ніж ‘’професійний фотограф’’. І це помітять люди, які захочуть йому якось віддячити.

Дякую Сергію за справді цікаву бесіду і запрошую всіх львів’ян і гостей міста доєднатися до цього прекрасного проекту і зробити і собі світлину на пам’ять. Сергій працює кожного дня, крім понеділка, на пл. Коліївщини біля кафе Меделін з 14 00 до 18 00. Хоча бувають окремі винятки щодо певних днів роботи. Слідкувати за перебігом проекту, його розкладом і насолоджуватися прекрасними світлинами ви можете в групах соцмереж вк і фейсбук, а також на офіційному сайті Сергія.

Фотограф Сергій Талочко про проект ”Добрі фото” і фотомистецтво: Один коментарій

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>