Етно-ембіент простір ”Макоча”: інтерв’ю з Дмитром Даніловим

Дмитро Данілов
Як я обіцяв нещодавно, сьогодні розмова піде про етно-ембіент простір ‘’Макоча’’. Ну а розкаже нам про нього, з перших вуст,  його засновник Дмитро Данілов.

-          На початок, декілька слів про себе.

Мене звати Дмитро, а у просторі цієї чайної мене називають Аджи. Це моє друге ім’я, дане мені у духовному хрещенні. Люблю займатися тим, що мені подобається, тому і з’явився цей простір. Саме простір, а не чайна чи кафе, тому що ‘’Макоча’’ – це місце, яке живе завдяки людям! Іноді я сам дивуюся, скільки людей може вмістити наше приміщення, часто люди зізнаються, що втрачають у ньому лік часу.

Раніше часто відвідував різні етно фестивалі – Арт-поле, Пусті пагорби, Шешори. Разом з друзями ми влаштовували чайні на фестивалях, згодом досвід накопичувався, з’являлися нові рецепти напоїв, я зрозумів, що саме має бути у цьому просторі – так з’явився цей чайний етно-ембіент простір.

-          Розкажіть про асортимент вашої чайної.

Більшість наших чаїв – авторські, що з’являлися у період моїх мандрівок по іншим містам. Це етнічні чаї. Наприклад чабани нас одного разу пригостили цікавим напоєм – на молоці вони варили полин – так званий, енергетик. Він є зараз у нашому асортименті, звісно адаптований для наших людей, з додаванням певних трав, бо у чистому вигляді – це точно напій не для всіх. Масала – чай, що знає, напевно, кожен езотерик. Є ще такий цікавий чай ‘’шалтай-болтай’’ на основі золотого кореня, по смаку його можна охарактеризувати, як вегетаріанське гаряче вино. Окреме меню у нас складають трав’яні збори, які ми розбили по чакрам – для певних органів людини.

-          Останнім часом в Україні, зокрема і у Львові, активно пропагується кавова культура, а чайних практично немає. На вашу думку, з чим це пов’язано?

Буквально сьогодні читав, що  каву в Україну завіз Юрій Кульчицький, якому вона дісталася, як трофей за допомогу  Австрії у війні з турками. Мені складно судити, але думаю, що у Львові витає певний дух спокою і сну, тому не пити каву у Львові, напевно, просто неможливо. Доречі, у нас теж є кава, правда рецепти від класичної кави значно відрізняються.

Макоча

-          Я знаю, що окрім чайної, у вас проходять безліч цікавих майстер-класів, творчих вечорів і інших проектів. Розкажіть про них докладніше.

Раз в два тижні, у неділю у 14 00 у нас проходять чайні церемонії. Ми хочемо донести людям істинний зміст чайної культури і культури її споживання. І якщо світова кавова культура пропагандує каву, як напій для вечірок, ділових зустрічей тощо, то чайна культура більше пов’язана з домом і душевним спокоєм. Також у нас проходять медитації різних практик. Ну а кожну середу о 18 00 у нас вечір медитативної музики, де ви зможете почути такі інструменти, як бансурі, сітара і табли. На майбутнє плануємо організовувати цікаві кіноперегляди.

Серед інших проектів – це майстер-класи по випічці хліба, виготовленні цукерок, створення відкриток тощо.

-          Якими видами мистецтва цікавитися особисто ви?

Доречі, у нас ще існує група по навчанню на індійській флейті бансурі, у якій беру участь і я. Звісно, це не академічне навчання, тут основний акцент ставиться на занурення у звук і внутрішній медитації. Я от вже рік граю і відчуваю не аби який внутрішній прогрес – це і розробка дихання, постановка губного апарату. У нас існує дві групи – вівторок і четверг – на 11 00, і в середу на 19 30. Приєднатися у любий момент можуть всі охочі.

-          Наостанок, ваше звернення до наших читачів.

Створюючи цю чайну, я хотів організувати вільний простір, у якому кожна людина могла би бути як вдома, але без якихось внутрішніх проблем, конфліктів. Щоб людина могла просто напросто відпочити від буденності. Ми запрошуємо вас у наш світ, де ви зможете побути наодинці з собою, відпочити і вільно поспілкуватися з друзями, або навіть завести нові знайомства.

Дякую Дмитру за розлогу розповідь про цей справді унікальний куточок нашого Львова і запрошую також усіх відпочити за чашкою справжнього чаю у цьому душевному і дивовижному просторі!

Етно-ембіент простір ”Макоча”: інтерв’ю з Дмитром Даніловим: 2 коментаря

  1. Етно-ембіент простір ”Макоча” по вул. Дрогобича 8 наразі припинив своє існування, але Дмитро вже в пошуках нового приміщення для чайної. Слідкуйте за оновленнями інформації!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>