Життя та творчість фотографа Себастьяна Сальгадо

Себастьян Сальгадо
Як я і анонсував у статті про фільм ‘’Cіль Землі’’, сьогодні я хочу розказати вам про життя і творчість фотографа Себастьяна Сальгадо. У студентські роки молодий парубок не мав жодного відношення до фотомистецтва і здобув економічну освіту. Доречі, забігаючи трохи наперед скажу, що економічні знання, як каже сам Себастьян, надзвичайно вплинули на його життя і творчість, як фотографа. І сам митець всім майбутнім фотографам радить здобувати максимально можливу кількість інформації, без якої неможливе життя суспільства і тим самим відкривати собі нові, соціальні грані фотографа.

Саме фотографії на соціальну тематику на сьогоднішній день є основною частиною творчого доробку Себастьяна; cаме завдяки своїм фото з територій військових конфліктів, життя простих людей і демонстрації масового геноциду цілих народностей він став відомим на весь світ. Але про все по-порядку.

Вперше з фотоапаратом він стикнувся після весілля. За фахом його жінка – архітектор, тому фотоапарат вона активно використовувала у професійній діяльності. І одного разу спробувавши, Себастьян не опускає його і досі.

Перші його фотографії родом з Африки, де він досліджував життя і звичаї корінних африканських племен. Саме з мети показати всім нам життя людей, про яких більшість населення світу нічого не знає, і почалася його творче життя.

Але з кожною фотографією він більше заглиблювався у людські долі і часто зрозумів, що більшість людей не живуть, а існують у постійному страху, проблемах, війнах тощо. Його починає все більше цікавити гостра соціальна тематика. Ось він на палаючих вишках в Іраку, ось – під час війни в Югославії, а тут він поруч з голодуючим населенням Африки, над яким тирани вчинили справжній геноцид (він рятувався від куль бік о бік з простими людьми), і вони були змушені емігрувати. І таких  гострих сюжетів у його фото роботах – безліч. Найбільш відомі його соціальні серії фотографій – ‘’Інші Америки’’, ‘’Міграція’’, ‘’Діти’’, ‘’Земля’’.

Така діяльність не могла не залишити слід на Себастьяні. Повернувшись додому у Бразилію після всього цього жаху він серйозно замислювався над тим, щоб кинути фотографію. Але кохана його вилікувала, адже наше життя – це не тільки проблеми, війни і біди, це ще і природа і життя в гармонії з нею.

Справа у тому, що на фермі його батька, де вони жили, була надзвичайна ситуація з землею: після вирубки лісів земля стала просто жахливою, абсолютно нічого не росло. Але його жінка запропонувала фактично на голому ентузіазмі відновити ці ліса і Себастьян їй повірив.

Приблизно за 10 років пустеля стала чарівним лісом, в який повернулися птахи і звірі. Це була водночас справжня казка і реальність, реальність того, на що здатні прості люди з невимовним бажанням щось змінити у нашому житті на краще.

І з цього часу Себастьян фотографує в більшості саме невимовну красу нашої природи, розповідаючи про це всьому світу!

Ось така історія унікальної людини і сім’ї Себастьяна Сальгадо, яка однозначно вартувала того, щоб про це зняти фільм.

Приклад Себастьяна показує нам не тільки професійність його як фотографа, а і як просту людину, яка зробила нашу Землю краще.

Тому давайте задумаємося, а що ми можемо зробити для покращення життя на нашій планеті…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>