Смертельне озеро Натрон (фото)

ФламінгоОзеро Натрон, розташоване на півночі Танзанії, – одне із самих унікальних і загадкових місць на нашій планеті. Інтерес до нього виник у зв’язку з виходом у світ ілюстрованого видання “Across the Ravaged Land”. Його автор – відомий фотограф Нік Брандт, добре знайомий з африканською природою. Вчені стверджують, що зловісне озеро має здатність перетворювати на камінь кажанів, птахів і інших тварин, що вирішать відвідати його.

Головна особливість озера – це висока температура води, у болотистій частині вона може досягати 60 C. Крім того, у воді зафіксований високий рівень вмісту солі, лужність може досягти pH чинника від 9 до 10.5. Ці чинники і сприяють “муміфікації” тварин, що потрапляють в це агресивне середовище. По суті, птахи поступово перетворюються на вапняний камінь.

Нік Брандт спеціалізується на зйомках тварин саме у Африці, тому його зразу ж зацікавило це озеро. Відвідавши озеро, фотограф був уражений побаченим: велика кількість птахів, що були наче розкидані у прибережній смузі озера.

Окремий цікавий факт: озеро Натрон – це єдине місце на землі, де розмножуються малі фламінго, які занесені у червону книгу. І занесені вони туди, як не парадоксально, за те, що живуть на цьому озері. Саме тут фламінго точно впевнені, що їх не потурбують хижаки. Але, звісно ж, через вбивчу поверхню озера вони так само гинуть.

Точного пояснення причини загибелі пернатих немає. Учені вважають, що вони можуть бути дезорієнтовані через потужну відбивну здатність поверхні озера (у певні пори року поверхня озера перетворюється на природне скло). Подібно до птахів, що розбиваються об прозорі стекла, африканські літуни сідають також на смертоносну озерну гладь.

Ніку Брандту вдалося знайти декілька ‘’статуй’’ птахів, що добре збереглися і з них він вирішив створити прекрасну і моторошну галерею водночас. Нік каже, що у цих роботах він хотів створити ілюзію, що ці птахи на мить ожили, адже їх загибель, все таки, так і залишається для нас однією з незбагненних загадок природи.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>