Respublica – 2013: як це було

Vivienne Mort
Отже, про мої пригоди на Respublica – 2013.

В перший день, по приїзді, я зразу ж акредитувався і мені видали чарівну чорну стрічку. Так як до приїзду моєї компанії на ці три дня лишалося ще декілька годин, я пішов прогулятися по старому місту.

Просто прекрасне місто з неймовірними краєвидами, особливо місцевість біля замку. В замок, правда, я так і не попав, але мені сказали що біля нього краще.

Дійшов я до Ратуші, де анонсувалася денна сцена, де грали місцеві гурти, наскільки я зрозумів. Щодо виступу декілька гуртів, що я чув, – дуже професійно і якісно, хоч і не всі стилі мені були до душі. А найбільше запам’ятався виступ Кам’янець-Подільского гурту SV – project. У нас у Львові є такий гурт Барви Блюзу з солістом Олегом Калитовським. Дуже нагадали, хоча бузумовно, гурт SV – project – є повністю самодостатнім і професійним проектом.


Після SV – project настрій вже піднявся до потрібної планки, і я пішов подивитись, а що ж там на сцені фестивалю. А там… БОЛОТО, яке оперативно засипали сіном і камінням. До початку концерту від бруду не залишилось і сліду. Але перед концертом я зустрів нашу шалену компанію на чолі з Олександром, і після того як ми заселились, зразу відправились на концерт.

Погода нормалізувалася, з чого я безмежно радів. Потрапили ми якраз на Фліт з їх коронним хітом ‘’Їжачок’’. Зустріли Бурого, – одного з символів фестивалю. Ну а трошки пізніше вийшла маленька, дуже симпатична і ніжна вокаліста і гурт Vivienne Mort. Її ”Лети” була просто неймовірна.


Ну а далі несподівано вийшов Тартак, який мене особисто нічим не вразив. Все було безумовно на рівні, але не вище. Напевно, мені як львів’янину, вже приївся цей гурт. Під час виcтупу Тартака зробили фото з дядею Юрою – ще одним символом фестивалю.

Ну а любимий ‘’Хамерман…’’ порадував як завжди. Читав в офіційній групі фестивалю, що їх багато хто називав ненормальними. Але вони позитивно ненормальні – ось що головне!!! Зарядили настрій вони вже до максимуму. І Скай для мене пройшов вже просто на волні позитиву. Хоча хочу відзначити, що на open-air хлопці сприймаються зовсім по іншому, набагато драйвовіше.

На наступний день на прибирання річки Смотрич я не встиг, тому купивши продуктів на ринку, зразу поїхав на конференцію до організаторів, яка відбувалася у готелі ‘’7 Днів’’ і пройшла в дуже дружньому ключі.

На конференції анонсовули дві лекції, що мали відбутися зразу по її завершенні – про фімінистичне мистецтво Тамари Злобіної та про торгівлю людьми від компанії А21.

Щодо музичної частини, організатори зазначили, що гурти на фестиваль відбирають разом з глядачами і намагаються оптимізувати і задовольнити музичні смаки всіх присутніх. Сподіваються також, що на наступні роки їм вдасться запросити закордонні колективи, наприклад такі, як Manu Chao.

Щодо роботи райтерів, було зазначено, що не всі мешканці міста розуміють мистецтво стріт-арту, і з багатьма мешканцями організатори зустрічалися і пояснювали мету роботи художників. Також не всі роботи погоджувала міська влада, але за допомогою організаторів, рейтерів, і самих мешканців, всі художники, що приїхали до міста, успішно створили свої шедеври.

Якраз після конференції я вирішив піти і подивитись на роботи, які були розміщені найближче. Зустрів дуже позитивну компанію туристів, з якими ми і гуляли разом. Під час фото-сесії зустрілися і трохи поспілкувалися з митцями з Італії – Сaktus e Maria. Перед тим як ми розійшлися, мої коллеги по прогулянці розказали мені, де можна знайти дівчину Юлії Волчкової, за що я їм дуже вдячний.

І ось після смачного обіду у колі моїх нових друзів, ми вирушили на другий день концерту. Попали ми якраз на ‘’Кожаний олень’’, надзвичайно позитивні хлопці, які дуже добре саме розігріли публіку. Доречі, на конференції організатори пообіцяли на другий і третій день фестивалю набагато кращий звук, що, я вважаю, було успішно виконано.

Louna, які вийшли наступними, розігріли публіку справжнім роком. Крім пісень гурту також лунали пісні Егора Лєтова (з гурту ‘’Гражданская оборона’’) і Віктора Цоя. Десь під час їх виступу почалася злива, але ніхто і не думав розходитись.

І наступним вийшов Сергій Бабкін, який роз’яснив всім – ‘’Злива – я щасливий, ти щаслива’’. Просто фантастичнее аранжування пісні, і незабутні емоції.


Після невеличкого сну на важкій сцені (знаю, смішно, але факт), я зрозумів, що дуже щасливий, але змучений, тому на вечірню сцену я не лишився. Чув початок – все було дуже душевно. Добре, що організатори організували такий нічний проект, який дав можливість трохи перевести дух.

На наступний день була прогулянка по ще декільком витворам стріт-арту, до того ж наша компанія ще поповнилась приємними і позитивними дівчатами.

Попали ми на Мегамасс з дуже веселими піснями і дуже важкою музикою, я якось не зрозумів такої творчості. Стрикало дуже всіх розслабив всіх перед Ляпісами, думаю це було добре. Ляпіси – хочеться розказати, але тоді буду писати до ночі. Просто подивіться і все зрозумієте. Вся Respublica злилася у єдиному пориві позитиву. Це було незабутньо – банально, але правда!


Рэспубліку Поліну вже фактично ніхто не слухав, хоча хід органзаторів був хорошим, трохи розслабити людей перед від’їздом.

І ось прощання з друзями і автобус до Львова, на який за бампер чіплялося безліч народу, так, що водій довго не міг покинути територію міста.

Хочу подякувати всім – музичним коллективам, райтерам, організаторам, своїм новим друзям – Alexu і Ko і, звісно ж, глядачам. Це дійсно був культурний фестиваль з прекрасною і щирою ідеєю – це головне!

Respublica – 2013 назавжди залишеться у моєму серці!

Ну а зараз невеличка галерея з фестивалю.

Respublica – 2013: як це було: 2 коментаря

  1. “та про торгівлю людьми від компанії А21″

    О якраз планував собі кілька рабів прикупити, кілько коштують ? А раби-негри дешевше за білих? :)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>