Фестиваль ”Respublica-2014”

Respublica 2014
У сьогоднішній, нелегкий для нас всіх, час дуже багато мистецьких фестивалів відміняються. Але у нас в Україні є надзвичайно багато і фестивалів-брендів, без яких вже неможливо уявити нашу державу, і які, я вважаю, мають відбуватися при любих обставинах, якщо це звісно не форс-мажор. Безперечно, одним з таких фестивалів є ‘’Respublica’’.

Цього року музичний стріт-арт фестиваль‘’Respublica-2014’’ відбудеться незмінно у мальовничому місті Кам’янці-Подільському з 5 по 7 вересня 2014 року.  ‘’Мистецтво – сильніше ніж зброя’’ – кажуть нам організатори і запрошують відвідати свято музики і вуличного живопису у цьому році.

Минулого року я був на ‘’Respublica-2013’’ і враження про цей фест були і є просто надзвичайними. Я вважаю, що цей фестиваль хоча б раз має відвідати кожен громадянин України; старовинний замок, мальовниче місто і заворожуюче мистецтво стріт-арту – цей надзвичайний коктейль щороку на вас чекає ексклюзивно – тільки у Кам’янці-Подільському.

Цього року музична частина фестивалю складатиметься з таких виконавців, як Cкрябін, Dakh Daughters, Тінь Сонця, Рэспубліка Паліна, VivienneMort та багатьох інших. Доречі, ви, чи не вперше на Україні, зможете почути новий проект від учасників гурту Ляпіс Трубецкой, який, як відомо, з 01 вересня 2014 року припиняє своє існування у сьогоднішньому форматі.

Малювати цього року на стінах будинків будуть такі українські проекти, як Другий Фронт (Київ), М97 (Одеса), Добрі Люди (Донецьк) і Kalkov (Луцьк).

Другий Фронт  стали відомими на всю Україну під час подій на майдані, коли вони під градом куль займалися… живописом! Зараз вони їздять по всьому світу з своїм проектом-експозицією «Кольори волі», який розповідає глядачам про події в Україні і загальний стан і настрій України і українського народу.

Проект М97 (Одеса) – вже вдруге на Республіці, ці хлопці відомі вже практично на всю Україну. З самих відомих їх робіт – розмальовані тролейбуси в рідній Одесі, робота на минулорічній Республіці ну і свіжа робота у Хмельницькому: у 2014 році одну з дев’ятиповерхівок Хмельницького прикрасила дівчинка, що відривається від землі на надувних кульках.

Добрі люди теж не вперше на республіці, у минулому році вони намалювали картину ‘’Cіяч снів’’. Вони одні з небагатьох українських митців стріт-арту, що постійно працюють і культурно розвивають саме своє місто. У Донецьку вони створили вже ряд картин, серед яких Арлекін, Лохнеське чудовисько тощо. Після того, як почнеться відбудова сходу України, їх майстерність і талант стануть у пригоді. Ну а поки чергову свою роботу вони створять саме у Кам’янці-Подільському.

Андрій Кальков з Луцька, що одноосібно і представляє проект Kalkov, займається графіті більше 13 років, крім стріт-арту (працює, в основному, у рідному місті) спеціалізується на створенні стікерів.

Головною роботою на фестивалі має стати величезна картина, що буде нагадувати місцевим жителям і всім українцям про події на майдані (зображена у заголовку статті). Створить її вже згадувана формація Другий Фронт на фасаді одного з п’ятиповерхових будинків Кам’янця-Подільського..

Але щоб створити цю роботу, потрібна наша з вами фінансова допомога. Всі кошти, що перечислять на рахунок, організатори використають на фарби, підйомник і на організацію приїзду художників. Ну а всі, хто допоможе втілити цей проект в життя чекають приємні подарунки. Допомогти проекту ви можете тут.

Ну а додаткові подробиці про фестиваль ви зможете дізнатись на офіційному сайті фестивалю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>