Що робити з Львівською Фабрикою Повидла?

Фабрика повидла

Буквально позавчора, 23 серпня, я вирішив відвідати день відкритих дверей на Львівській Фабриці Повидла, що знаходиться на вул. Богдана Хмельницького, 124.

Якщо чесно, ще десь півроку назад, я навіть не знав про існування цієї споруди у Львові. Але останнім часом львівські активісти-волонтери почали активно піднімати питання відродження даної будівлі.

Справа у тому, що фабрики там вже давно немає, зараз – це просто пуста будівля, де останнім часом проходять саме мистецькі акції (доречі, батьки мені розказали, що повидло львівське було надзвичайно смачне).  Останнє, що пригадується, це фестиваль мистецтва  Urban Exploration Fest, на який у мене не вийшло потрапити. Отже,  отримати враження про цю локацію я вирішив на дні відкритих дверей.

Програма почалася ще з 10 00 проведенням майстер-класів – створення мультфільмів для дітей, створення свічок, відновлення старих і, на перший погляд, не потрібних речей за допомогою креативного декору тощо. Я потрапив у приміщення фабрики біля 15 00, коли майстер-класи вже завершилися і почалася друга частина фестивалю: можна було спробувати себе у ролі справжнього ді-джея за професійним пультом, подивитися фільми про історію і розвиток різних країн і міст світу, на спеціальному картоні в приміщеннях фабрики залишити свої враження про цю локацію і , найголовніше, ваше майбутнє бачення цієї локації.

Щодо самої програми дня відкритих дверей довго розповідати не буду, бо я прийшов туди саме з метою ознайомитись з локацією, а не відвідати якісь певні заходи (вважаю, що сама програма дня відкритих дверей була якась трохи сумбурна).

Враження про Фабрику Повидла. Надзвичайно цікава будівля з дійсно унікальною і неповторною атмосферою. Думаю, працювати там було справді приємно. Гуляючи по будівлі, побачив дуже багато креативних ідей, які ідеально доповнили атмосферу будівлі (залишились з Urban Exploration Fest): тематика графіті на стінах – пряме попадання в десятку; павутина на горищі біля входу на дах – саме те, що потрібно; також сподобалась ідея, з одної кімнат фабрики зробити студію для фотосесій.

Обійшовши всі доступні приміщення на фабриці, я ще трохи відпочив під акомпанемент ді-джеїв і не дочекавшись показу короткометражок проекту Вавілон 13 (я мав можливість їх переглянути на фестивалі Wiz-Art), який мав ставити крапку у дні відкритих дверей на Фабриці, я рушив далі по справах.

Отже щодо приміщення – воно виставлене на продаж, про що повідомляє величезна вивіска біля входу.  Воно не в аварійному, але, все-таки, у жахливому стані. І, як писали багато людей на стіні, відновити тут якусь фабрику, на мою думку, нереально. А от фраза:‘’Нехай атмосфера, яка є у цих приміщеннях, перенесеться до наших вояків на Схід’’ торкнула за живе. Дійсно атмосфера на фабриці дуже спокійна і креативна так би мовити. Я вважаю, що з цієї фабрики варто було б зробити першу у Львові масштабну мистецьку галерею, яких у Львові фактично немає (я маю на увазі саме такої великої площі і ті, що діють на постійній основі). Благо, самі готичні форми будівлі, цікаве планування приміщень і спражня атмосфера мистецтва всередині будівлі цьому сприяють. Та і грошей на ремонт потрібно буде вкласти набагато менше.

Цікаво, яке ж майбутнє очікує на цю Фабрику?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>