Інопланетна архітектура Захи Хадід

Заха Хадід
Чи багато ви знаєте відомих жінок-архітекторів? Думаю, жодної.  Але саме ця професія все більше і більше стає популярною серед осіб жіночої статі. Яскравий приклад цьому всесвітньо відома архітектор Заха Хадід.

Саме у 2004 році вона стала першою жінкою, що отримала одну з найвідоміших світових архітектурних премій – Притцкеровську.

Ну а роботи Захи неможливо сплутати ні з чиїмись іншими. Всі її будівлі схожі на прибульця, який, тим не менш, знаходиться в  абсолютній гармонії з навколишнім середовищем.

Центр Гейдара Алієва у Баку – це сучасний культурно-мистецький центр усього Азербайджану, що вже от два роки є однією з візитних карток цієї країни
Центр Гейдара Алієва
Музей транспорту у Глазго будувався досить довго – аж 7 років, усьому виною – економічна криза. Але результат перевершив усі сподівання.
Музей транспорту у Глазго
Катар вже готується приймати чемпіонат світу, і ось такий проект придумала для футбольного стадіону Заха Хадід. Площа його буде складати близько 585 000 квадратних метрів і вміщати він буде 40 000 глядачів. Чи не в перше у світі у проекті стадіону передбачено, що верхня трибуна може зніматися (щоб зменшити витрати на стадіон після чемпіонату).
Футбольний стадіон Катар
А от в столиці Саудівської Аравії Заха і її компанія збудують станцію метро з золота. При виборі форми Зада надихался виглядом пісчаних дюн,контури яких вона і надала цій Будівлі.
Станція метро з золота
А от офісно-торгово-відпочинковий центр у Белграді вже завершений. Збудований він був на покинутій території бувшої текстильної фабрики.
Комплекс у Белграді
Цей дім скоро побачать мешканці Манхеттена. Збудований він буде у вигляді букви Lпо новітнім сучасним стандартам: у домі буде спа-центр, басейн і сад.
Будинок у Манхеттені
Неймовірний ефект справляє проект університету у Гонконзі.
Університет у Гонконгу
В даний момент триває будівництво цього ‘’космічного’’ готелю у Макао, відкриття якого планується у 2017 році. Дві великі башти будівлі з’єднюються між собою зверху і знизу спеціальними мостами.
Готель у Макао
Не менш багато країна – Об’єднані Арабські Емірати вирішили побудувати в Абу-Дабі новітній офісний центр.
Офісні башти у Дубаях
А от цей унікальний офісний центр в Абу-Дабі вже працює. І якщо вдень на неї ще можна не звернути увагу, то вночі цей куб завдяки підсвітці набувє неймовірного об’єму.
Офісний центр у Дубаях
Ну і наостанок олімпійський стадіон у Токіо, завершення будівництва якого заплановане на 2018 рік.
Олімпійський стадіон у Токіо

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>